Ecommerce

Česko je eshopová velmoc a prosadit se mezi 42 000 eshopy není snadné. Výkonnostní marketing je stále nákladnější, náročnější a přesto jeho efektivita stále klesá. Eshopy s větší ambici tak hledají cestu k silnější pozici na trhu a budují značky a love brandy.

Ani budování brandu není v takovém počtu značek na trhu snadné. Možností jak se odlišit je stále méně. Přesto je tu jedna, kterou dosud eshopy přehlížely. Audio branding nebo chcete-li sonická identita. Zvuk se stává novým rozměrem marketingu, který zvyšuje rozlišitelnost a zlepšuje zapamatovatelnost značek.

Content marketing a tvorba obsahu bez zvuku?

Content marketing a tvorbu obsahu jako alternativu k výkonnostnímu marketingu už objevila spousta eshopů. Většinou pracují na blogu, PR článcích, zlepšují svůj dosah na sociálních sítích, fotí, kreslí infografiky nebo točí video pro svůj YouTube kanál. Většina obsahu je tak původní, až na zvuk. Ten je často v podobné situaci, jako fotografie před lety – tedy nedůvěryhodné, neoriginální a zcela nerelevantní fotky stažené z fotobanky. Zvuk se někde stáhne, hudba se koupí v katalogu.

Přitom právě digitální brandy jako je Netflix (ta dam) nebo česká Alza a její Alzák sází právě na svojí zvukovou identitu. A díky stále dostupnějším studiovým technologiím lze nyní uvažovat nad vlastní audio identitou i v případě středních a menších eshopů.

Grafické logo máte, firemní font možná také a co audio logo?

Eshopy běžně investují nemalé peníze do grafického loga vč. logomanuálu, vlastního fontu pro dosažení unikátní typografie a často velmi drahého grafického návrhu webu. Na zvukovou identitou, audio logem nebo firemní hudbou už uvažuje jen hrstka provozovatelů eshopů – pokud vůbec někdo.

Audio logo není ve světě žádnou novinkou, ale u nás můžete být mezi prvními, kdo svou značku odliší od konkurence zcela novým rozměrem. A zároveň tím posílí vnímání svého brandu u koncového spotřebitele.

A to tady někdo dělá? Kdo mi s tím pomůže?

Dosud ne. Možná někdo na koleni nebo v rámci marketingové / mediální agentury prostřednictvím externisty. Jsem zřejmě prvním, kdo takové profesionální služby seriózně nabízí. Zároveň mám pro to skvělé předpoklady a zkušenosti. Neváhejte mne kontaktovat na telefonu +420 773 565 747 nebo email stanislav@puffler.cz. Budu se těšit na spolupráci!