Mojí doménou je ecommerce – prodej na internetu. Tvorbě eshopů se profesně věnuji už 8 let – od roku 2010. Začínal jsem jako PHP vývojář v digitálních agenturách. Následně, už pod vlastní značkou Open Mage, jsem stavěl eshopy na open source platformě Magento, nyní spadající pod Adobe. Postavil jsem desítky internetových obchodů a dalšími desítkám zákazníků jsem pomáhal s rozvojem eshopu a programováním specifických funkcí a modulů, kódování Magento šablon a integraci eshopů se systémy třetích stran.

Programování v PHP

Postupně jsem se posunul od tvorby eshopů k marketingu a ecommerce poradenství. Stále však třetinu svého produktivního času věnují vývojářské práci a dost těžím z let každodenního programování v PHP/MySQL. Od open source jsem se přirozeně posunul k pronajímané platformě Shoptet. Důvodů jsem měl mnoho – nejvíce mě však ovlivnila nechuť k přechodu na novou verzi Magenta, která je – dle mého názoru – vhodná jen pro enterprise projekty.

XML feedy, XML transformace a integrace dat

Nyní nabízím své zkušenosti a znalosti PHP vývojáře a datového programátora se zaměřením na databáze / výměnu dat v XML pronajímaným eshopům – především těm postaveným na Shoptetu. Ve svém profesním životě jsem si prošel několik programátorských pozic od nízkoúrovňového programování, přes Javu, ASP až po PHP. Mám solidní základy objektově orientovaného programování, přehled v návrhových vzorech a cizí mi není ani moderní třívrstvá architektura a MVC.

V PHP programuji od verze 4. Kromě procedurálního přístupu jsem si osvojil i objektový přístup. Díky Magentu jsem si osahal Zend Framework a enterprise PHP vývoj. V poslední době mě baví mikroframeworky jako je Lumen (Laravel), FatFree Framework nebo Flight. Zkusil jsem si i plnotučné aplikační rámce jako Nette, Symfony a Laravel.

Frontend vývojář a kodér

Stejně tak mohu využít zkušeností z kódování šablon v HTML5, CSS3 a JavaScriptu (jQuery) pro Magento, které má ze všech ecommerce systémů zřejmě nejvíce komerčních šablon na světě. Ve spolupráci s kolegou grafikem jsem schopen připravit kompletní design a identitu nového eshopu.

S čím Vám mohu pomoci?

  • Tvorba eshopů a správa a rozvoj obchodů na Shoptetu.
  • Migrace Vašeho stávajícího eshopu na Shoptet včetně produktového katalogu a kategorií, produktových atributů, zákazníků a odběratelů zpravodaje. Nejvíce zkušeností mám s převodem z Magenta, Eshop Rychle a InShopu.
  • Napojení Shoptetu na systémy třetích stran (typicky CRM, ERP, skladové hospodářství, účetní systém).
  • Příprava specializovaných XML feedů pro srovnávače zboží.
  • Integrace Shoptetu na analytické marketingové platformy (typicky ROIVENUE).
  • Jednorázové a automatické importy dat od velkoobchodních dodavatelů nebo v rámci dropshippingu.
  • Redesign eshopu, drobné kosmetické úpravy vzhledu eshopu a stylizace šablon.
  • Kódování šablon pro Shoptet eshopy.
  • Technické práce kolem DNS, domén, doručitelnosti emailů, přístupu na SFTP Shoptetu apod.